تبلیغات
خورشید ما - استکبار در کمین است

خورشید ما

انتخابات

«وَ كَذَالِكَ جَعَلْنَا لِكلُ‏ِّ نَبىِ‏ٍّ عَدُوًّا شَیَاطِینَ الْانسِ وَ الْجِنّ‏ِ یُوحِى بَعْضُهُمْ إِلىَ‏ بَعْضٍ زُخْرُفَ الْقَوْلِ غُرُورًا...(أنعام/112) اینچنین در برابر هر پیامبرى، دشمنى از شیاطین انس و جنّ قرار دادیم آنها بطور سرى (و درگوشى) سخنان فریبنده و بى ‏اساس (براى اغفال مردم) به یكدیگر مى‏ گفتند...»

با مروری بر تاریخ و مشکلات گذشتگان، به این نتیجه می رسیم که مساله استکبار و سلطه طلبی انسانها، پیشینه ایی به قدمت تاریخ خلقت بشر دارد. و در طول تاریخ زندگانی بشر، همواره انسانهایی قابیل صفت وجود داشته اند که هیچگاه به حق خود راضی نبوده اند. و همیشه  خوی برتربینی و برتری طلبی خود را به دیگران متحمل می نموده اند.

بدون شک، محور هدف انبیای الهی این بوده است که بتوانند با عبور دادن مردم از مرز شهوات حیوانی و رذائل اخلاقی، جامعه را به رشد مطلوب  خود برسانند؛ تا زمینه  را برای رسیدن  به کمال انسانی مهیا کرده باشند. اما با وجود این همه نبی و رسول، باز می بینیم که درتمام ادوار، هیچ جامعه ایی نتوانسته به رشد مطلوب خود برسد.

بر اساس آیه ی مورد بحث، یکی از عواملی که همیشه  عاملی برای سقوط جوامع بشری قلمداد می شده، و از بزرگترین دغدغه های انبیاء و حاکمان دینی به شمار می رفته است، وجود  شیاطین و مستکبرین انسی وجنی بوده است. که با کارشکنی ها و  وسوسه‏ ها و تبلیغات شیطانی خود، و القاء سخنان به ظاهر زیبا ودر عین حال پوچ و باطل خود، افکار و بینش معنوی مردم را نسبت به ارزشهای اصیل دینی  وملی، تخریب  می کرده اند. و با ایجاد جو خود باختگی، و جایگزین کردن تفکرات و باورهای منحرف و بی ارزش خود، زیر بنای عقاید و ارزشهای دینی و فکری جامعه را کاملا عوض می کرده اند.

در واقع قرآن کریم، عمل این شیاطین را تهاجم فرهنگی قلمداد می کند. که با تخریب افکار مردم و ترویج گناه ومعصیت در سطح جامعه، سعی بر به فساد کشیدن جامعه داشته اند. لذا درآیه بعدی می فرماید:« وَ لِتَصْغَى   إِلَیْهِ أَفْدَةُ الَّذِینَ لَا یُؤْمِنُونَ بِالاَخِرَةِ وَ لِیرَضَوْهُ وَ لِیَقْترَفُواْ مَا هُم مُّقْترَفُونَ.(أنعام/113) نتیجه (وسوسه‏ هاى  شیطان و تبلیغات شیطان‏ صفتان) این خواهد شد كه افراد بى ‏ایمان  یعنى آنها كه  به روز رستاخیز عقیده ندارند، به سخنان آنها گوش فرا دهند و دلهایشان به آن متمایل وراضى گردد و هر گناهى كه بخواهند، انجام دهند»

و طبیعتا وقتی که مردم  نسبت به فرهنگ خود بی رغبت شدند و آنرا مردود دانستند، در واقع به منزله این خواهد بود که هویت اجتماعی خود را از دست داده اند، که گویا با دست خود، بند اطاعت بندگی دیگران را به گردن انداخته اند. و این همان چیزی است که دشمن برای رسیدن به آن، سالها طراحی و نقشه کشیده است.

عصر ما هم  خالی از این مستکبرین و شیاطین نیست. شیاطینی  هم چون آمریکا و اسرائیل غاصب، که هیچگاه به حق خود راضی نبوده اند. آنها دوست ندارند که عدالت و معنویت در عالم حاکم شود.این دسته از مستکبرین، به خوبی متوجه شده اند که برای مبارزه با معنویت و انسانیت و عاطفه و اخلاق، باید از همان ابزاری استفاده کنند، که دیگر شیاطین و مستکبرین، با آن به مقابله با انبیای الهی به پا خواسته بودند.

آنها می خواهند با تبلیغات سوء خود، و صادرات فرهنگ مبتذل، از طریق رسانه ها و شبکه های ماهواره ایی و اجتماعی، و لشکرکشی و تجاوز به سایر بلاد، فرهنگ پوچ  وبی اساس خود را بر همه ی عالم تحمیل کنند. تا از این راه بتوانند اهداف شوم خود را، که همان  ارضای شهوات و مکیدن سرمایه های بلاد ضعیف است، به دست بیاورند.

آنها به این نتیجه رسیده اند  که تنها چیزی که می تواند مانع اجرای نقشه های شوم آنها شود، همان اسلام ناب محمدی است. که ترس و رعب بزرگی را در دل آنها ایجاد کرده است.و چون کشور عزیز اسلامی ایران، مرکز نشر آثار و معارف اسلام ناب محمدی  است، بر همین اساس، ثقل حملات و تهاجمات فرهنگی دشمن نیز بر روی کشور اسلامی ایران متمرکز شده است. و اساسی ترین فرهنگ ما را، که همان معارف و ارزش های دینی  است، نشانه رفته است.

در این روزهای حساس که مردم فهیم و روشن بین ایران عزیز، می خواهند با حضور خود در پای صندوق های رأی، حماسه ایی بی نظیر در تاریخ خلق کنند، و پایبندی خود را به نظام ثابت کنند، می بینیم که استکبار هم ساکت ننشسته است. و فرصت را غنیمت شمرده تا از طریق ابزارهای  مختلف، اوضاع سیاسی کشور را مظطرب نشان دهد.او قصد دارد با دخالت های بی جای خود درامور سیاسی کشور، و زیر سوال بردن  فضای سیاسی کشور،  مردم را نسبت به  نظام مقدس و نسبت به حضور در پای صندوق های رأی کم رغبت کند.

غافل از اینکه، بر اساس آیات شریفه مورد بحث، فقط کسانی فریب این شیطان را می خورند که دارای ایمان ضعیف و  قلبی  مریض هستند.اما مؤمنان راستین که همیشه نقشه های دشمن را، وسیله ‏اى برای  بالا بردن سطح  آگاهى و آمادگى خود می دانند، هیچگاه میدان را خالی نخواهند گذاشت. و در این دوره ی حساس، که کشور عزیزمان تبدیل به  الگویی برای همه ی کشورهای عالم شده است، باز اردات و حمایت خود را به نظام مقدس اسلامی نشان خواهند داد. و همواره  مطیع قانون و فرمایشات راهگشای رهبر معظم انقلاب خواهند بود.

که ان شاالله « با روی كار آمدن  یك دولت حزب اللهی و رئیس جمهور مكتبی، زمینه برای حركت عمیق فرهنگی، بیش از پیش فراهم خواهد شد. و همه دستگاه ای مسئول هم، در جهت ارتقای ارزشهای اخلاقی و ایمان دینی جامعه، به طور جدی تلاش  خواهند کرد».[1]

[1]: گزیده ایی از سخنان مقام معظم رهبری در سال86 /خبر گزاری فارس

طبقه بندی: سیاست،  انتخابات، 
برچسب ها: انتخابات، مقام معظم رهبری،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 7 خرداد 1392 توسط : شهید ولایت