تبلیغات
خورشید ما - حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است

خورشید ما

مقام معظم رهبریانتخاباتی که در پیش رو داریم خیلی با اهمیت است، دوست و دشمن منتظر نتیجه آن هستند، در کل می‌توان گفت که این انتخابات یک آزمایش ملی برای ما مردم ایران است تا یک‌بار دیگر با حضور خود در صحنه، خواب دشمنان را آشفته سازیم و بهترین و بی‌حاشیه‌ترین انتخابات را رقم بزنیم.

اما چیزی که باید آن را مد نظر قرار دهیم و طبق آن عمل کنیم رعایت اخلاق انتخاباتی است که در تمامی دوره‌ها مقام معظم رهبری نیز به آن توصیه فرموده‌اند. « فضای انتخاباتی باید سالم باشد. نباید عده‌ای با قلم و بیان و مطبوعات، و عده‌ای هم با ابراز مخالفت با فلانی یا طرفداری از این نامزد یا آن نامزد، فضا را آلوده کنند.

کسانی که به اسلام احترام می گذارند، کسانی که قدر و ارزش جمهوری اسلامی را ارج می‌نهند، کسانی که از ما حرف شنوی دارند، در هر جای کشور که هستند، از همین اول کار مراقب باشند. کارشکنی نسبت به دیگران، لجن پراکنی علیه این نامزد یا آن نامزد، بدگویی کردن و افشاگری‌های بی‌پایه و اساس نسبت به اشخاص، همه اینها کارهای ممنوع و ضد ارزش و خلاف مشی جمهوری اسلامی و خلاف حق است. از این کارها اجتناب کنید. اینها گوشه ای از سخنان مقام معظم رهبری است؛ سخنانی که ایشان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 80 بیان کردند؛ سخنانی که باید برای همیشه نصب العین خود قرار دهیم.»

پس باید

اخلاق را در انتخابات به نحو احسن رعایت کنیم و با آبروی کسی به راحتی بازی نکنیم و باید در نظر داشته باشیم که آبرو و حیثیت مومن در اسلام جایگاه بالایی دارد و خدشه زدن به آبروی مومن یک گناه بزرگ است. امام صادق علیه السلام فرمودند:« المؤمنُ اعظمُ حرمه من الکعبه» [1]حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است.
قرآن کریم مومنان را از هر گونه قضاوت درباره دیگران بدون علم و آگاهی ممنوع کرده است، چنان که فرمود: « ولاتقفُ ما لیس لک به علمُ انّ السّمع و البَصرَ والفؤاد کلّ اولئک کان عنهُ مسئولاً [سوره اسراء، آیه 36] چیزی را که به آن علم و آگاهی نداری دنبال مکن زیرا گوش و چشم و دل ، همه در پیشگاه خدای متعال مورد سوال خواهد گرفت.»

مقام معظم رهبری در سخنان خود به نامزدهای ریاست جمهوری به بیان این نکات مهم اشاره می‌کنند که:
« از بد اخلاقی‌هاى انتخاباتى باید بشدت پرهیز کنند؛ بدگویى کردن، اهانت کردن، تهمت زدن، براى عزیز کردن خود و یا نامزد مورد نظر خود، دیگران را و رقبا را در چشم مردم خوار کردن، اینها راهها و روشهاى صحیح و اسلامى نیست. رقابت باید باشد؛ رقابت مثبت و پرشور، اما با رعایت موازین اخلاقى.» [2]

منابع:

[1]. خصال، ص 27

[2]. سخنان مقام معظم رهبری در تاریخ،
طبقه بندی: سیاست،  انتخابات، 
برچسب ها: مقام معظم رهبری،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 12 خرداد 1392 توسط : شهید ولایت