تبلیغات
خورشید ما - جلیلی پاسخ داد

خورشید ما

جلیلیبه گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه رویکردها،برنامه‌های شبکه چهارم  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در عرصه سیاست خارجی چه ظرفیت‌هایی در منطقه و سطح بین‌الملل برای جمهوری اسلامی وجود دارد، اظهار داشت: سیاست خارجی هر کشوری اصول، اهداف، ارزش، حقوق و منافعی دارد؛ دستگاه سیاست خارجی و سایر دستگاه‌های مرتبط با آن باید درک دقیقی از این موضوعات داشته باشد.

جلیلی با بیان اینکه سیاست خارجی در صحنه بین‌الملل عرصه‌ای از اشتراک این اصول ارزش‌ها و حقوق است، که کشورها برای خود قائلند،‌ افزود: اگر در صحنه بین‌المللی که نزدیک به 200 کشور وجود دارد، نگاه کنیم، با کشورهای زیادی نقاط مشترک زیادی داریم که می‌تواند برای ما تولید فرصت کند.


این کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری تصریح کرد: یکی از بحث‌هایی که مطرح بود وقتی صحبت از سیاست خارجی می‌شد برخی به چند کشور محدود غربی توجه می‌کردند که اتفاقا بیشترین اختلاف را با ما در اهداف و رویکردها داشتند و از بسیاری کشورها غافل شدند و آنها را به صورت جدی پیگیری نمی‌کردند.

وی ادامه داد: اگر با این نگاه که نقاط مشترک بین کشورها می‌تواند تولید فرصت و ایجاد تعامل کند، توجه داشته باشیم، نقاط فرصت ما در سیاست خارجی بیش از نقاط تهدید است و این رویکرد باید در دستگاه سیاست خارجی و بخش‌های مربوط به آن در سایر دستگاه‌ها مثل حوزه‌های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی جدی پیگیری شود تا با گسترش روابط خارجی فرصت‌های بیشتری برای ما به دست آید.

جلیلی به دوران حضور خود در معاونت اروپا و آمریکای وزارت خارجه اشاره کرد و افزود: ما در آن دوران این دیدگاه را انجام دادیم؛ مثلا در حوزه آمریکای لاتین دیدیم با اینکه این حوزه از ما بسیار دور است اما در سیاست خارجی با ما نگاه مشترکی دارد و از لحاظ سیاسی چند بار به طور جدی از ما دفاع کردند؛ در شورای حکام، ونزوئلا تقاضای رای‌گیری کرد و به قطعنامه‌ای که می‌خواست علیه ما باشد، رای منفی دهد.

این کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری به رابطه اقتصادی با ونزوئلا و امضای حدود 11 میلیارد دلار قرارداد با این کشور اشاره کرد و افزود: امضا کافی نیست و باید با پیگیری آن را اجرایی کرد. البته پس از حضور بنده در شورای عالی امنیت ملی حدود 5 میلیارد دلار آن اجرایی شد و اکثر صادرات ما به این کشور بود.

وی در همین زمینه به رابطه با کوبا اشاره کرد و یادآور شد: زمانی ما واکسن را از چند کشور اروپایی وارد می‌کردیم که آن را بین 4 تا 5 دلار داده و فناوری آن را نیز نمی‌دادند اما کوبا که به این فناوری رسید آن را با قیمت زیر نیم دلار به ما داد.

جلیلی تاکید کرد: آسیای میانه، قفقاز، عراق و افغانستان ظرفیت‌های بسیاری هستند که باید از آنها استفاده کرد و ما باید با عراق و افغانستان با توجه به نیاز فعلی آنها صادرات خود را قوی کنیم.

این کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نوع اقتصاد شما واقع‌گرایانه است یا آرمان‌گرایانه یا ترکیبی از این دو اظهار داشت: هیچ کشوری نمی‌تواند بگوید در سیاست خارجی خود آرمان ندارم اما مهم این است که این آرمان‌ها را بر اساس اقتضائات موجود محقق کنید چرا که در خلأ این امر صورت نمی‌گیرد و بر اساس واقعیت نقشه راه شما مشخص می‌شود.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا طرح تحول اقتصادی را ادامه می‌دهید یا خیر یا نسبت به طرح 12 گامی شما برای جهاد اقتصادی با طرح تحول چیست، گفت: اگر دولت بخواهد اهداف خود را مبتنی بر اسناد بالادستی همچون چشم‌انداز 20 ساله و برنامه 5 ساله محقق کند ابتدا باید طرح تحول ساختاری و اداری در دولت شکل گیرد.

جلیلی گفت: بنابر این علیرغم وقت گذاشتن نیروهای دولتی اما آنها می‌گویند کارآمدی لازم وجود ندارد از این رو ساختار اداری ماست که باید درست شود.

این کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه باید به مشکلات سلبی همچون مفاسد اقتصادی و اخلال‌ها در عرصه اقتصادی توجه داشت و لزوما در آن شیوه‌های نظارتی را دخیل نکرد، یادآور شد: در وهله اول خود دولت باید مدعی مبارزه با مفاسد اقتصادی باشد و سازوکار آن را تعریف کند تا اگر کسی خواست اخلالی ایجاد کند امکان آن وجود نداشته باشد و این امر بعید نیست چرا که کشورهایی چنین تجربه‌ای داشته‌اند.

جلیلی با بیان اینکه کارآمدی این شیوه نیز باید حداکثری باشد و این به سازوکار دولت برمی‌گردد خاطرنشان کرد: مثلا اگر وزارت کشاورزی و صنعت کارآمد باشد ارباب رجوع  نگران نیست که باید از هفت خوان دستگاه دولت بگذرد و آن را مرجع و پشتیبان خود می‌داند.

این کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه طرح تحول اقتصادی بسیار ضروری است به 70 هزار میلیارد معوقات بانکی اشاره کرد و افزود: این ناشی از مشکل بانک‌هاست و اول از همه خود آنها باید مدعی باشند که هستند.

وی به ناهمگونی در پرداخت مالیات‌ها اشاره و تصریح کرد: کسانی که ده‌ها برابر یک کارگر درآمد دارند به اندازه او هم مالیات نمی‌دهند.  از این رو باید یک شفافیت اقتصادی داشته باشیم تا بانک‌های اطلاعاتی با تقاطع اطلاعات خود بتوانند مانع مفاسد شوند؛‌در دبیرخانه شورا بحث شد که باید بانک‌های اطلاعاتی را تسریع کنیم.

جلیلی با بیان اینکه 12 گام حماسی که ما برای حوزه اقتصادی تعریف کردیم این طور نیست که به صورت اول و دوم باشد بلکه باید به صورت همزمان آغاز شود و زمان زیادی نیز برای این بحث‌ها نداریم.

این کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری به لزوم تسریع در اجرای شفافیت اقتصادی، حمایت از تولید، حمایت از محصولات کشاورزی و پالایش دستگاه‌های اداری اشاره کرد و متذکر شد: ممکن است برخی از آنها در 6 ماه و برخی در یک سال صورت گیرد. به طور مثال بانک‌های اطلاعاتی که موجب شفافیت اقتصادی می‌شود حداکثر ظرف 6 ماه می‌توانند به پایان خود برسند و شکل بگیرد.

جلیلی افزود: ما در سیاست خارجی یکی از منابع قدرتمان محصولات فرهنگی است و دشمنان می‌گویند که اگر جمهوری اسلامی ایران قدرت دارد به خاطر سخت‌افزارهای ما نیست بلکه به خاطر قدرت نرم افزاری و محصولات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطر نشان کرد: آقای محمود الزهار که در غزه هستند به ایران آمده بودند و من داشتم با ایشان درباره این بازمانده سیف الله داد که یک کار ماندگار در حوزه حمایت از فلسطین است از وی پرسیدم که شما این فیلم را دیده‌اید ولی او اظهار بی اطلاعی از این فیلم کرد.

 

اکنون برای من جای تعجب بود.

جلیلی خاطر نشان کرد: محصولات خوب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران باید به خوبی در سطح جهان و به خصوص در منطقه توزیع شود، شهید شهریاری، شهید چمران و احمدی روشن و موضوعات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ظرفیت‌های بسیار زیادی است که ما هم می‌توانیم پیاممان را برسانیم و هم به لحاظ اقتصادی باعث صادرات فرهنگی شود و اگر بتوانیم تولیدات فاخری داشته باشیم، حتی در غرب نیز بازار خوبی برای این محصولات خواهیم داشت.

این کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: صادرات محصولات فرهنگی باید یکی از اهداف اصلی ما باشد که تمام دستگاه‌های فرهنگی برای این امر به صورت هم افزار باید فعال شود و از طرف دیگر بسیاری از محصولات فرهنگی بسیار خوبی در کشور تولید شده ولی متاسفانه به خوبی توزیع نشده است که این هم باید مد نظر قرار بگیرد.

وی افزود: ما باید بتوانیم با ایجاد فرصت‌ها، ظرفیت‌های فرهنگی تمام مناطق کشور و استان‌های محروم را شکوفا کنیم و شاعر، فیلمنامه نویس و هنرمند قوی و بسیار زیادی در کشور داریم که باید از آنها به طور جدی پشتیبانی شود و اگر لازم است به آنها وام داده شود و زندگیشان به خوبی تامین شود.

وی در سوالی مبنی بر اینکه آیا از افراد جریانات دیگر هم استفاده خواهیم کرد، گفت: آیا واقعا نیروهای کارآمد و ارزشمند و متعهد در دو قالب اصلاح طلب و اصولگرا هستند، من در سفرهای استانی که دارم مردمی را می‌بینم که ظرفیت بسیار بالایی دارند و شوق خدمت به کشور را نیز دارا هستند که باید از آنها نیز استفاده شود.

حتما اگر فردی که دارای توانایی‌ است و در انتخابات ریاست جمهوری به کس دیگری جز من نیز رای بدهد و اصلا در ستاد من نیز نباشد از او استفاده خواهم کرد.

سعید جلیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در شرایط فعلی نیمی از جمعیت در 25 شهر و کشور مستقر شدند و روستاها به عنوان قطب‌های تولید دارند تخلیه می‌شوند و برای بحث آمایش سرزمین چه برنامه‌ای دارید گفت: جمهوری اسلامی ایران از لحاظ جغرافیایی دارای ظرفیت منحصر به فردی است و روستاها باید موتور حرکت و توسعه کشور باشند. من یک کشور اروپایی رفتم که یک چلهم ایران مساحت داشت ولی چندین برابر این صادرات داشت که بیشتری صادرات آن نیز تولیدات کشاورزی و روستایی بود و در آن کشور وقتی از روستا به شهر می‌رفتیم هیچ تفاوتی را احساس نمی‌کردیم.

وی افزود: بسیاری از تولیدات صنعتی را علاوه بر کشاورزی می‌توانیم به راحتی در روستاها توسعه دهیم اما این به شرطی است که روستاییان مطمئن باشند که از تولیداتشان پشتیبانی خواهد شد و به فروش خواهد رفت. خیلی از صادرات کشورهای دیگر به کشورمان از روستاهای آنها تولید می‌شود و اگر تولید در روستاها افزایش یابد مهاجرت معکوس خواهد شد.

سعید جلیلی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه راهبرد انرژی هسته‌ای را چگونه ادامه خواهید داد، گفت: اینکه دشمن با تمام توانش مانع تحقق انرژی هسته‌ای می‌شوند نشان از این دارد که انرژی هسته‌ای بحث ارزشمندی برای کشورمان است و می‌تواند یک ظرفیت و یک فرصت برای کشور باشد.

وی افزود: نکته دوم اینکه در همین موضوعات شما می‌بینید که انرژی هسته‌ای نیاز ما است و ما از سر لجبازی انرژی هسته‌ای را ادامه نمی‌دهیم، در سوخت 20 درصد و ایزوتوپ‌های دارویی نیاز کشورمان است. ما 850 هزار نفر از بیمارانمان از این داروها استفاده می‌کنند و شما شاهد بودید که در سال 88 ما به آنها گفتیم که این سوخت 20 درصد را به ما می‌دهید و ما آنرا برای دارو می‌خواهیم که به صراحت گفتند نمی‌دهیم.

جلیلی خاطرنشان کرد: ما رفتیم و این داروها را با سوخت 20 درصد تولید کردیم و این نشان می‌دهد که این پافشاری که ما داریم براساس نیازمان است و برای رفع نیاز 850 هزار بیمارمان این کارها را انجام داده‌ایم چون زمان فاسد شدن این ایزوتوپ‌های دارویی بسیار محدود است و ما نمی‌توانیم آنها را وارد کنیم.

وی افزود: نکته سوم اینکه انرژی هسته‌ای حق کشورمان است و حقوق حاکمیتی قابل اغماض نیست مثلاً اینکه ما بیاییم بگوییم این اروند رود مگر چقدر مساحت دارد که ما با صدام دعوا داشتیم و 500 هزار شهید به‌خاطر آن دادیم و مشاهده کردید که ملت ما به خاطر حق حاکمیتی خود، با قدرت از آن دفاع کرد، بطوری بود که ما فقط از اروند دفاع نکردیم و آن عملی که انجام دادیم باعث این شد که 25 ساله آنها فهمیدند که دیگر چشم طمع به تهدید نظامی علیه خاک ما نمی‌کنند و کشور را بیمه کردند و امروز در حق هسته‌ای نیز همین بحث است و آنها باید بفهمند که دیگر فقط بحث دفاع از حقوق هسته‌ای نیست بلکه همه حقوق ما مدنظر است و آنها نمی‌توانند حقوق ما را پایمال کنند و ایران در حق خودش جدی است و امروز اگر حق هسته‌ای را از دست بدهیم فردا حقوق دیگری را از ما مطالبه می‌کنند.

کاندیدای ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: روند گفت‌و گوها در مسیری که پیشرفته موفق بوده است ، آنها یک زمانی به ما می‌گفتند که اصلاً نباید سانترفیوژی داشته باشید، ما امروز هر تعداد سانترفیوژی که بخواهیم می‌توانیم تولید کنیم و با شتاب این مسیر را داریم دنبال می‌کنیم و از این سانتریفیوژها برای زندگی‌مان در تولید برق، کشاورزی و موارد بسیاری استفاده می‌کنیم.

وی افزود: با همین ظرفیتهای فنی‌ای که ایجاد کردیم مانع شدیم از اینکه آنها بتوانند آن مسیر زیاده‌خواهی که داشتند طی کنند و اینکه بعضی‌ها می‌گویند این گفت‌و گوهای 1+5 چه فایده‌ای دارد ، این است که ما در سال 88 با آنها مذاکره می‌کردیم، انها به ما می‌گفتند حالا که شما به سوخت 20 درصد نیاز دارید مطالبات ما را انجام بدهید تا ما این سوخت را به شما بدهیم، امسال که سال 92 است آنها به ما می‌گویند که خیلی خب، ما حاضریم برخی خواسته‌های شما را انجام دهیم تا شما این سوخت 20 درصد را ادامه ندهید و همه چیز برعکس شده است.

جلیلی تصریح کرد: اینکه برخی می‌گویند ما در مذاکرات می‌یاییم بیانیه می‌خوانیم و اعلام موضع می‌کنیم، آیا با اعلام موضع معادلات اینگونه می‌شود؟ اینکه در سال 88 بگویند سوخت 20 درصد را اگر می‌خواهی من به تو بدهم خواسته‌های ما را برآورده کن تا این سوخت را به تو بدهیم و امروز می‌گوید که این 20 درصد را ادامه نده تا حقوقت را بهت بدهم.

جلیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چگونه ما باید حرکت کنیم که هزینه‌ها را کاهش بدهیم، گفت: تهدیداتی که در موضوع هسته‌ای ما را تهدید می‌کرد، چه بود؟ این بود که می‌خواستند مانع پیشرفت ما بشوند، این هنر دیپلماسی نیست که اگر فشار سیاسی نیست آنرا به بخش فنی انتقال بدهد و تهدید رفع می‌شود که پیشرفت فنی ادامه پیدا بکند.

وی افزود: آنها می‌خواستند ایران را متهم کنند به اینکه ایران پایبندی لازم را ندارد، شما دیدید که در این 5 سال یکی از کارهای اساسی که صورت گرفت این بود که به آژانس گفتیم شما هرچه سوال دارید بگویید و ما آنها را برایتان برطرف می‌کنیم و آنها 6 سوال مطرح کردند و ما تمام سوالات را پاسخ دادیم و این عملاً آنها را خلع سلاح کرد.

جلیلی خاطرنشان کرد: زمانی که گفت‌و گوها می‌خواست شروع بشود امریکا اعلام کرد که من در این گفت‌و گوها شرکت نخواهم کرد چون ایران قطعنامه‌ها را رعایت نمی‌کند ولی علیرغم اینکه رسماً اعلام کرده بود آمد.

وی افزود: از سال 87 تا الان، آنها فقط یک قطعنامه علیه ما صادر کردند ما در بیانیه تهران کاری کردیم که آنها خلع سلاح شدند. در تهران آقای اردوغان و لولا نخست وزیر ترکیه و رئیس جمهور برزیل از 7 صبح تا 1 بامداد بیانیه تهران را نوشتیم و وقتی که بیانیه را سه کشور امضاء کردند مشاهده کردند که ایران با یک بلوک جدیدی از قدرت حاضر شده است و در واقع بیانیه تهران تمام خواسته‌های ما بود که دو نفری که آقای اوباما از آنها خواسته بود که با ما مذاکره کند، آیا این پیروزی نیست؟

جلیلی خاطرنشان کرد: اینکه آنها به تحریم‌ها یک جانبه می‌پردازند به این دلیل است که در گفت‌و گوها نتوانستند موفق عمل کنند اما اینکه چرا تحریم یک جانبه را انجام می‌دهد این است که امریکا از روز اول علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است، وقتی که قطعه هواپیمای مسافربری و دارو را تحریم می‌کند، نشان می‌دهد که یک موضوعی که اینگونه دارد برای جمهوری اسلامی ایران ظرفیت ایجاد می‌کند اینگونه آن را دنبال می‌کنند.

کاندیدای ریاست جمهوری تصریح کرد: روند مذاکرات در عرصه فنی، حقوقی و سیاسی موفقیت آمیز بوده است، اینکه در آلماتی 2 آنها بیان می‌کنند که  ما باید برویم و در پایتخت‌هایمان مشورت کنیم و بعد از 40 روز جواب می‌دهند، آیا این نشان می‌دهد که ما فقط یک بیانیه خوانده‌ایم؟ اگر بیانیه می‌خواندیم آنها همانجا سریع جواب می‌دادند، من متأسفم که بعضی‌ها این مسئله را مطرح می‌کنند.

وی افزود: این مدیون گفت‌و گوها و مذاکرات ما نیست بلکه مدیون خون شهدای هسته‌ای ماست، اگر ما 10 بار هم می‌رفتیم به ژنو 2 و مذاکره می‌کردیم این ظرفیت اینگونه شکوفا شود و به خاطر خون امثالی مانند شهریاری دانشمندی که اهل نماز شب است و بدون اینکه یک ریال از جمهوری اسلامی ایران بگیرد تکمیل سوخت 20 درصد را انجام داد،‌می باشد.

جلیلی تاکید کرد: آنها بیش از سوخت 20 درصد از امثال شهید شهریاری می‌ترسند، برای همین است که شهید شهریاری را هدف قرار می‌دهند و این باعث افتخار و قدرت ما است.

جلیلی با اشاره به فشار دشمن در بخش‌های دفاعی و بیشترین پیشرفت‌های کشور در این بخش یاد آور شد: دشمن مجددا بیشترین فشار را در بحث هسته‌ای وارد کرد در حالی که ما امروز جز 10 کشور برتر دنیا هستیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در عرصه‌هایی که دشمن به ما فشار می‌آورد می‌توان آن را تبدیل به فرصت کرد افزود: چرا کشوری که نفت خیز است باید به تحریم بنزین تهدید شود.

وی با بیان اینکه آقای میرکاظمی با یک تفکر جهادی به وزارت نفت آمد و در کمتر از شش ماه این مشکلات را رفع کرد که این ارزشمند است افزود: بنابراین این کار جهادی باعث شده که اجازه ندهد که تحریم بنزین شکل بگیرد.

جلیلی ادامه داد: چرا ما باید در مسائل کشاورزی 11 میلیارد دلار محصولات کشاورزی وارد کنیم آن هم در حالی که مشکلات نقل و انتقال ارز و کشتی‌ها مطرح است و اگر این مقدار را وارد نکنیم می‌توانیم آن را به کشاورز خود بدهیم.

این کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه بنده رد نمی‌کنم که برخی تحریم‌ها یک شوک به کشور وارد می‌کند، یاد آور شد: اگر با این تحریم‌ها به صورت هوشمندانه برخورد شود همین تبدیل به فرصت می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی که آیا برای این کار برنامه عملیاتی مشخص دارید یا خیر، گفت: ما در این زمینه هم وزارت صنعت و معدن کار خوبی شده بود و حتی خود شورای عالی امنیت ملی نیز مصوبات خوبی در همین زمینه داشتیم، اما سوال این است که چرا اینها اجرا نشد.

جلیلی افزود: اولویت دولت باید این باشد که مشابه سفرهای استانی، سفرهای وزارتخانه‌ای ایجاد شود و در واقع باید وزارتخانه‌ها با به گونه‌ای کارآمد کرد که این مصوبات را محقق کنند.

این کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری افزود: حدود دو سه سال قبل در شورای عالی امنیت ملی بررسی کردیم و دیدیم که کشورهای جنوبی خلیج فارس حدود 14 میلیارد دلار کالا وارد می‌کنیم در حالی که آنها تولید ندارند و اکثر آنها صادرات مجدد بود.

وی با بیان اینکه پس از بررسی‌ها مصوب شد که زیر ساختها را ما انجام دهیم گفت: اجرای آن نیاز به اراده دارد چرا که عده‌ای به دلیل کاستی‌های سیستم اداری و برخی به خاطر منافع خود مقاومت می‌کنند. لذا اگر ما بنادر خود را در چابهار، بندرعباس و بوشهر زیر ساختش را درست و بودجه آن را تامین کنیم ظرفیت‌های جنوبی ما را فعال خواهد کرد.

جلیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما وضعیت سینمای امروز کشور را چگونه ارزیابی می‌کنید و چه راهکارهایی برای رسیدن به وضعیت مطلوب آن دارید، گفت: هنر انقلاب اسلامی این است که پیام دارد و قدرت آن نیز در همین است لذا هر چقدر این پیام هنرمندانه تر منتقل شود، گستره نفوذ آن بیشتر خواهد شد.

این کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: همه فیلم‌های مستندی که نامزدهای محترم انتخابات ساخته اند، می‌گویند که تاثیر آن بیشتر از مصاحبه است.

وی با اشاره به فیلم «خداحافظ رفیق» تصریح کرد: بنده از فیلم بسیار خوشم آمد چرا که با لطافت همان خاطرات جبهه را به زبان هنر منتقل کرد، از این رو باید از هنر استفاده حداکثری کرد.

جلیلی با تاکید بر اینکه دولت باید به سراغ ظرفیت سینما برود و این ظرفیت را به کار بگیرد اضافه کرد: ما هنرمندان، کارگردانان و فیلمنامه نویسان بسیار خوبی داریم.

این کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در خصوص تئاتر نیز گفت: نه تنها درتئاتر بلکه در شعر، رمان و کتاب و همه عرصه‌های‌ هنری باید از این ظرفیت استفاده کنیم و در این صورت در انتقال پیام خود موفق‌تر خواهیم بود.

طبقه بندی: سیاست،  انتخابات، 
برچسب ها: جلیلی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 19 خرداد 1392 توسط : شهید ولایت