تبلیغات
خورشید ما - اعلام حمایت اکثریت قاطع جامعه مدرسین از ولایتی+تکذیبیه

خورشید ما

آیت‌الله محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از اعلام حمایت رسمی اکثریت اعضای این تشکل از علی‌اکبر ولایتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از فارس ، آیت‌الله محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه‌ای از اعلام حمایت اکثریت قاطع اعضای این جامعه از علی‌اکبر ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم خبر داد.
در این اطلاعیه ،‌ با اشاره به اظهارنظر و گمانه‌زنی‌های متعدد برخی رسانه‌ها درباره نظر جامعه مدرسین درخصوص انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم اعلام شده است: بر اساس مصوبه جلسه رسمی روز جمعه دهم خردادماه جاری مقرر شد جلسه فوق‌العاده تشکیل شود.
این اطلاعیه می‌افزاید: این جلسه در روز شنبه 11خرداد92 تشکیل شد که پس از بحث و تبادل نظر درباره نامزدهای ریاست‌جمهوری نظر اکثریت اعضاء به جناب آقای دکتر علی‌اکبر ولایتی معطوف گردید.
آیت‌الله یزدی در اطلاعیه خود خاطرنشان کرد که این نظر مورد تأئید کتبی تعداد معتنابهی از دیگر اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم قرار گرفته است.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان اطلاعیه خود با دعوت از همه رسانه‌های گروهی بر رعایت اخلاق رسانه‌ای ابراز امیدواری کرد با تلاش همگان روز 24 خرداد با خلق حماسه سیاسی دیگر شاهد حضور پرشور و آگاهانه ملت شریف ایران پای صندوق‌های رأی باشیم.

....................................................

حمایت جامعه مدرسین از ولایتی تکذیب شد
عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: گمان نمی‌کنم جامعه در این دوره از انتخابات به فردخاصی برسد، به نظرم در قالب بیانیه‌ای مردم را به حضور حداکثری دعوت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار به نقل از  تسنیم : آیت‌الله حسن ممدوحی عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،  حمایت تشکل متبوعش از کاندیداتوری علی‌اکبر ولایتی را رد کرد و گفت: اخباری که مبنی بر حمایت جامعه مدرسین از ولایتی منتشر شد، به هیچ وجه صحت ندارد، به دلیل اینکه هنوز نظر جامعه به شخصی منتهی نشده است.
وی خاطرنشان کرد: در جلسه فوق‌العاده غیررسمی جامعه مدرسین 14 نفراز اعضاء شرکت کرده بودند که 7 نفر یک طرف و  4 نفر دیگر طرف دیگر قرار گرفتند و این نظر که در جلسه غیر‌رسمی مطرح شد، به منزله نظر نهایی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیست؛ برای نظر نهایی باید 23 نفر حضور داشته باشند تا 14 نفر رای نهایی را بدهند.
عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره اینکه نظر جامعه درخصوص کاندیدای مورد حمایت خود چه زمانی اعلام خواهد شد؟ افزود: گمان نمی‌کنم جامعه در این دوره از انتخابات به فردخاصی  برسد، به نظرم در قالب بیانیه‌ای مردم را  به حضور حداکثری  دعوت می‌کند، البته ممکن است برخی از اعضاء مواضعی را بیان کنند که آن مواضع نظر جامعه مدرسین نیست، بلکه نظر شخصی اعضاء است.
ممدوحی همچنین از نظر آیت‌الله یزدی در مورد معرفی کاندیدای اصلح اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: این سوال را از خود او بپرسید؛ من در جریان نیستم.
وی با اشاره به جلسه مشترک جامعتین نیز، افزود: ما در جامعه مدرسین فعلاً بنای دیدار با جامعه روحانیت را نداریم.
طبقه بندی: سیاست،  انتخابات، 
برچسب ها: جامعه مدرسین، تکذیبیه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 20 خرداد 1392 توسط : شهید ولایت