تبلیغات
خورشید ما - به درک كه قبول ندارید!

خورشید ما

رهبر انقلاب قرآن کریم درباره برخی دشمنان اسلام (که در لباس اهل کتاب بودند) خطاب به مسلمانان می فرماید:

ها أَنْتُمْ أُولاءِ تُحِبُّونَهُمْ وَ لا یُحِبُّونَكُمْ وَ تُؤْمِنُونَ بِالْكِتابِ كُلِّهِ وَ إِذا لَقُوكُمْ قالُوا آمَنَّا وَ إِذا خَلَوْا عَضُّوا عَلَیْكُمُ الْأَنامِلَ مِنَ الْغَیْظِ قُلْ مُوتُوا بِغَیْظِكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلیمٌ بِذاتِ الصُّدُورِ (آل عمران/119)
شما كسانى هستید كه آنها را [به خاطر خویشاوندى یا همسایگی و همجوارى یا به علل دیگر] دوست مى‏ دارید امّا آنها شما را دوست ندارند، در حالى كه شما به همه كتاب هاى آسمانى ایمان دارید [و آنها به كتاب آسمانى شما ایمان ندارند]. هنگامى كه شما را ملاقات مى‏ كنند، (به دروغ) مى‏ گویند "ایمان آورده ‏ایم" امّا هنگامى كه تنها مى ‏شوند، از شدّت خشم بر شما، سر انگشتان خود را به دندان مى ‏گزند! بگو با همین خشمى كه دارید بمیرید، خدا از (اسرار) درون سینه‏ ها آگاه است

شهید بهشتی جمله معروفی دارد. در جایی خطاب به دشمن ملت می گوید: «ای آمریکا! از دست ما عصبانی باش، و از این عصبانیت بمیر»!

امروز هم رهبر فرزانه انقلاب،

با همان چهره بشاش و خندان همیشگی، در اولین لحظات رای گیری پای صندوق رای آمدند و آرای خویش را به صندوق انداختند و در ادامه چند دقیقه ای با اصحاب رسانه صحبت کردند. بنده سخنان ایشان را از اخبار ساعت 14 شبکه اول نگاه کردم؛ این بخش از سخنانشان برای بنده جالب بود، و هم اینکه در فضای مجازی و رسانه های بیگانه بازتاب گسترده ای داشته است:

«اخیراً شنیدم كه از شوراى امنیّت ملّى آمریكا كسى گفته كه ما این انتخابات ایران را قبول نداریم. خب به درک كه قبول ندارید! اگر قرار بود ملّت ایران منتظر بماند كه شما چه چیزى را قبول دارید و چه چیزى را میل دارید، آن‌طور عمل بكند، كه كلاهش پسِ معركه بود. ملّت ایران نگاه می كند ببیند خودش چه چیزى را احتیاج دارد و مصلحت او در چیست، آن را دنبال خواهد كرد».

به نظر بنده، این جمله «خب به درک كه قبول ندارید»، ترجمان دیگری از «قُلْ مُوتُوا بِغَیْظِكُمْ» (بگو با همین خشمى كه دارید، بمیرید) است. عبارت اخرای همان سخن شهید بهشتی است که «ای آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر»!

جمله «خب به درک كه قبول ندارید» از جنس دیپلماتیک نیست! از جنس انقلابی است! در برابر دشمنان سیلی خورده و سراپا خشمگینی که منطق گفتمان ندارند، باید انقلابی عمل کرد، و نه دیپلماتیک!

«من دیپلمات نیستم، من انقلابى‌ام؛ حرف را صریح و صادقانه می ‌گویم. دیپلمات یك كلمه‌ اى را می‌گوید، معناى دیگرى را اراده می ‌كند. ما صریح و صادقانه حرف خودمان را می‌زنیم؛ ما قاطع و جازم حرف خودمان را می‌زنیم». (1)

 

پی نوشت :

1-  مربوط به «پاسخ رهبر انقلاب به پیشنهاد مذاكره‌ آمریكایی‌ ها» كه در نوزدهم بهمن‌ماه سال گذشته ایراد شده بود

طبقه بندی: سیاست،  انتخابات، 
برچسب ها: آمریکا،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : جمعه 24 خرداد 1392 توسط : شهید ولایت