تبلیغات
خورشید ما - عوامل پیدایش بی حجابی

خورشید ما

مسئله بی حجابی یکی از دغدغه های بزرگ مرد و زن مومن در کشور ماست و همه از این روال سیر نزولی رعایت حجاب و عفاف در جامعه ناراحت و نگران هستند اما چنانچه  همه می دانیم این ناراحتی مرحله اول و پایین برخورد با منکرات و ناهنجاری های دینی است، و بدانیم  باید وارد مرحله عملی شویم و به تنفر قلبی خشک و خالی بسنده نکنیم! مقصود بنده از مرحله عملی زدن و گرفتن و حبس کردن نیست! مرحله عملی یعنی برخورد عالمانه و تخصصی به مسئله بی حجابی و پیدا کردن راهکارهایی برای آن، یافتن علت های فردی و اجتماعی بی حجابی  یا عوامل روانشناختی و اجتماعی بوجود آورنده این ضایعه اجتماعی در کشور خوب و مقدس ما.

حجاب

عواملی که به نظر بنده باعث پیدایش بی حجابی در کشور ما شده است به شرح ذیل می باشد:

1: استفاده نامطلوب از ماهواره و مخاطب شدن عده زیادی از مردم ما : در استفتائات بسیاری از مراجع آمده است که استفاده از ماهواره به خاطر مفاسدی که دارد جایز نمی باشد اما متاسفانه شاهد هستیم که حتی زیادی از اشخاصی که اهل نماز و مسجد هستند به  بهانه هایی واهی در خانه های خود از ماهواره استفاده می کنند و ببنندگان دائمی سریال هایی هستند که نه تنها خبری از پوشش و حجاب اسلامی در آنها نیست هیچ، اشاعه مفاسد اخلاقی را نیز می کنند! چگونه فرزندی که در این خانه با این صحنه ها مانوس است فردا ذره ای محبت به پوشش و حجاب داشته باشد؟! جا دارد که در خور حال این اشخاص که هم می خواهند خدا را داشته باشند و هم جعبه جادو  شیطان را در منزل داشته باشند این آیه شریفه را بگوییم « أَفَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْکِتَابِ وَتَکْفُرُونَ بِبَعْضٍ»[1] البته خطاب با اشخاصی است که اهل سوء استفاده از این وسیله هستند و با دین خودشان صداقت ندارند.

2: جذب دانشجوان غیر بومی در شهر های سنتی:

هیجانات جوانی یک امر اجتناب ناپذیر است اما هنگامی که والدین دلسوز بر اعمال جوان خود نظارت داشته باشند می توانند از انحرافات فرزند دلبند خود جلوگیری کنند تا دچار مشکلات زیادی در ادامه زندگیش نشود. وقتی که پسر و دختری نوجوان از شهر خود صدها کیلومتر دور می شود و مشخص نیست با چه کسانی حشر و نشر دارد چگونه می توان نسبت به روند متعادل رفتار او اطمینان داشت؟ گاهی یک دختر بی حجاب و بی بند و بار برای انحراف تعداد زیادی از دختران کفایت می کند! حکایت یک سیب فاسد شده در جعبه ی سیب!

3: فقدان هویت دینی و نداشتن فکر و اندیشه از خود: وقتی کسی که نمی داند چرا چادر می زند؟ و یا نمی داند چه را باید بدون آرایش به جامعه بیاید؟ و  یا سوالات بسیار دیگر که دنبال جواب آنها نرفته است دچار تقلید کور کورانه از اطرفیان خود می شود و احساس می کند که وضعیت آنها بهتر است زیرا که از خود چیزی ندارد تا دلخوش به آن باشد. شخصی مدتی پیش از بنده سوال می کرد که چرا ما که محجبه هستیم حالت افسرده داریم اما دخترای بی حجاب اینقدر شاد و سرزنده هستند؟! من جواب این سوال را به شما می سپارم اما به نظر شما چه عاملی باعث این سوال شده است؟ فقدان هویت دینی

4: ترویج افکار باطل فمنیست در کشور: در برنامه های تلویزیونی و سینماها و گفتار افراد بظاهر منور الفکر که صاحب تریبون در نهادهای مختلف هستند این افکار باطل ترویج داده می شود و زنی که خود را جذاب و خاص نکند و در فضای اجتماعی دارای شغل و درآمد نباشد گویی معصیتی کبیره انجام داده است! خانه داری و فرزند پروری و همسر داری اموری بی ارزش تلقی شده و در ازای آن منشی خوش چهره در اداره شکرستان شق القمر است! مسلم است وقتی که زنی مدام با نامحرمان در جامعه ارتباط داشته باشد رو به خودنمایی و تزیین خود می آورد تا بقول معروف از قافله جا نماند.

5: بر طرف کردن ضعف های درونی با ظاهری زیبا: اشخاصی که احساس خلاء وجودی دارند و می دانند از لحاظ سرمایه های درونی تهی هستند رو به زیبایی سازی افراطی ظاهر می آورند و بکلی بحث درون را فراموش می کنند.  شخصی علت بی حجابی خودش را شوهرش می دانست و می گفت شوهرم به این خاطر که من زیبا هستم می گوید در مجالس دوستانه باید بهترین تیپ را بزنی تا دوستانم بدانند زن من از زنهای اونها زیباتر است! این چیزی نیست مگر کمبود شخصیت.

6: عدم مدیریت قاطع مرد در مسائل اخلاقی یا همان خواب ماندن غیرت! غیرت مسئله ای فطرتی است که خدا در درون انسان قرار داده است ولی گاهی بعضی از انسان ها خود را به خواب می زنند و با وجود اینکه می دانند همسر یا دخترشان با این وضعیت بد برای چشم های ناپاک دلبری می کنند ولی مانند کبک سر در برف می کنند و برای تسکین غیرت درونی، کمی افکار افیونی آرام کننده تجویز می کنند! مانند اینکه زن و دختر های مردم که وضعیتشون بدتره!

7: بالا رفتن سن ازدواج و خواستگاران کم : وقتی که تقاضا کم بشود و در مقابل عرضه زیاد باشد بازار رقابت بوجود می آید در کشور ما متاسفانه آمار ازدواج کم است و دختران آمار بالایی دارند. با وجود این شرایط بعضی فکر می کنند که اگر خود را بیشتر در معرض دید قرار بدهند و یا اینکه ظاهری جذاب داشته باشند امکان اینکه مورد بهتری نصیب آنها بشود بیشتر است به همین خاطر از آنچه که از دستشان بر بیاد در عملیات تجمیل کوتاهی نخواهند کرد!

8: تربیت غلط و نا صحیح فرزندان و کم شدن حیا در بین کودکان

9: وجود تناقضات در ترویج بحث پوشش و درک آنها توسط قشر جوان. مانند فیلمی که برای حمایت از حجاب ساخته شده است ولی خود مروج بی حجابی است! بسنده می کنم به همین مثال رطب خورده کی منع رطب می کند!

برچسب ها: عوامل، حجاب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : شنبه 9 شهریور 1392 توسط : شهید ولایت