تبلیغات
خورشید ما - انحراف بزرگ در بازی‌های اسلامی

خورشید ما

انحراف بزرگ در بازی‌های اسلامی

یکی از عرصه‌های بروز قابلیت‌های ورزشی، میادین بین‌المللی است که به دلیل مغایرت الگوهای رایج با مذهب و اعتقادات مسلمانان خصوصاً زنان مسلمان جهان، حضور این دسته از زنان مسلمان در مسابقات بین‌المللی و بعضآ ملی بسیار کم رنگ بوده است، فلذا بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی با اهداف بروز دادن توانایی مسلمانان و شکوفائی استعدادهای ورزشی کشورهای اسلامی تشکیل شده است.
در این بازی‌ها تمامی افراد مرد و زن مسلمان و غیر مسلمان کشورهای اسلامی عضو در سازمان کنفرانس اسلامی حق حضور دارند.
انتظار می‌رفت برگزاری مسابقات ورزشی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی بنا بر اسم اسلامی بودن با هدف حفظ و حراست از اصول و موازین اسلامی، تقویت همبستگی در میان مسلمانان و تعالی هویت اسلامی زنان و مردان در میادین ورزشی، تحکیم مبانی، عدم تبعیض نژادی و طبقاتی بر طبق موازین اسلامی، ارتقاء فرهنگ ورزشی را در برنامه کاری خود قرار دهد.
با کمال تأسف در دوره اخیر این مسابقات که در کشور اندونزی برگزار شد، بانوان کاتاروی کشورمان که در مرحله نیمه نهایی مسابقات کاتای تیمی، مصر را شکست داده بودند اما پس از گذشت 30 دقیقه رأی این پیکار برگشته و تیم ملی ایران بازنده اعلام شد و علت این تصمیم، اعتراض مصری‌ها بر این بود که چرا ورزشکاران ایرانی بین کلاه و یقه خود از پارچه استفاده کرده بودند.
به این ترتیب تیم ایران به دلیل رعایت حجاب، در بازی‌های اسلامی از کسب مدال طلا بازماند.
ضمناً بنا بر اخبار رسیده از خبرگزاری‌ها، برخی دوندگان زن این رقابت‌ها از جمله ورزشکاران ترکیه حتی با وجود اینکه نام این بازی‌ها، مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی است بدون رعایت حجاب و مانند سایر دوندگان زن جهان در این رقابت‌ها حضور داشتند.
بهتر بود مسؤلین این مسابقات که نام اسلامی را در عنوان این مسابقات گمارده‌اند، لاأقل رعایت ظواهر و شئونات اسلامی را جزو قوانین این مسابقات قرار می‌دادند.

طبقه بندی: اعتقادات،  احکام شرعی،  سبک زندگی، 
برچسب ها: ورزشکاران، مسلمان، زنان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : جمعه 5 مهر 1392 توسط : شهید ولایت