تبلیغات
خورشید ما - چطوری فراموشش کنم؟

خورشید ما

خانمی 36 ساله هستم و با همسرم مشکل دارم ... می خوام بدونم آیا رابطه ی من، در دوران قبل از ازدواج با پسری در ایجاد این مشکل اثر داره؟  با اینکه پسر عمه ام الان معتاده ولی بازهم به اون فکر می کنم و نمی تونم از ذهنم بیرونش کنم نمی دون چی کار کنم؟

پاسخ:

دو نکته مهم:

1. خداوند یک داستان عاشقی در قرآن بیان نموده است وشخصیت عاشق قصه یک زن است و آن هم زنی است که شوهر دارد و شوهرش از لحاظ شخصیت و پرستیژ اجتماعی اولین و بهترین است. که حتی آبرویش هم رفت ولی نتوانست از یوسف علیه السلام دل بکند. 30 / یوسف

2. چرا خداوند فقط به قصه عاشقی یک زن پرداخته است؟ خداوند چه چیزی را به مخاطبان کتاب خود می خواهد بگوید؟و یک زن چه چیزی را از این داستان باید بردداشت کند؟

نکاتی که قرآن، شما را مورد توجه و تذکر قرار می دهد:

الف) ای زن مراقب باش کسی بر دلت وارد نشود که عاشق می شوی و دل کندن از آن سخت است 32/ یوسف

ب) مراقب چشمان خود باشید که نگاه راه ورود به دل است و مراقب ارتباط های خود با نامحرمان باشید که هر ارتباطی می تواند گامی برای وابسته شدن است زلیخا گفت: اگر من به خواسته های خودم نرسم یوسف را زندانی خواهم کرد  32 / یوسف، چه بسیار دخترانی که مراجعه می کنند و دنبال راهکار  برای خارج کردن یک پسر از ذهن و دل خود هستند و می گویند: «با یه پسری مدتی ارتباط داشتم و الان به من میگه که من و تو به درد هم نمی خوریم و ... حالا دیگه نمی تونم اون رو فراموش کنم چی کار کنم که بتونم فراموشش کنم؟ » ...

و خانم هایی که متاهل هستند ولی نمی توانند از عشق های قبل از ازدواج خود رهایی یابند مانند سوال مراجع کننده ای که ابتدای بحث بیان شد.

ج) تنها راه خلاصی از این نوع وابستگی ها( عشق ها) دل بسته خدا شدن است، اگر یوسف معشوق موحد و الهی نبود شاید زلیخا هیچگاه نمی توانست از دلبستگی به یوسف علیه السلام رهایی یابد و با جایگزین شدن عشق الله از دلبستگی به یوسف رهایی یافت و از همه واجب تر پیشگیری است. 53/ یوسف

د) همچنان که ارتباط های مداوم با جنس مخالف دلبستگی می آورد(21- 23/ یوسف) ارتباط مداوم با خداوند هم دلبستگی و عشق را در پی خواهد داشت، توصیه می شود خواهر بزرگوار به جای فکر کردن به اینکه کسی را از دل و ذهن خود بیرون کنید سعی کنید فقط ارتباط خود را با خداوند محکم تر کنید. 

و) مطمئن باشید که وابستگی های قبل از ازدواج گزینه هایی است که فراموش نمی شوند و اثر مستقیمی در روابط شما با همسرتان می گذارد لذا دختر خانم ها مراقب باشند که هر ارتباط قبل از ازدواجی وابستگی می آورد که راه تعقل را بر شما می بندد مانند زلیخا که تا پای از بین رفتن آبروی خود پیش رفت( با اینکه متاهل بود) اگر می خواهید عقلانی فکر کنید سعی کنید وابسته عاطفی نشوید و برای اینکه وابسته عاطفی نشوید مراقب خود باشید که هر گونه ارتباطی، وابستگی عاطفی برای شما خواهد داشت. صبر کنید تا گزینه ی مناسبی رسما با خانواده اش به خواستگاری شما بیایند.

طبقه بندی: خانواده، 
برچسب ها: ارتباط دختر و پسر، ازدواج، یوسف و زلیخا، عشق، تربیت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 16 بهمن 1392 توسط : شهید ولایت