خورشید ما

بارها و بارها مسأله‌ی حجاب و حکم شرعی آن توسط نویسندگان محترم، مطابق نظر فقهای شیعه بیان شده و حکم وجوب ضروری آن برای زنان مسلمان بیان گردیده، اما عده‌ای با انتخاب گزینشی سخنان مرحوم آیت‌الله طالقانی «رحمةالله‌علیه» در اوائل شکل‌گیری نظام اسلامی و عدم تبیین شرایط حاکم در آن زمان، قصد دارند این مساله‌ی مهم را در حاشیه قرار داده و از سخنان ایشان، آنچه مقصود خودشان هست، برداشت کنند!
حجاب اجباری و نظر آیت‌الله طالقانی

در حالی که با در نظر گرفتن اوضاع و شرایط سال ۵۷ و فرمایشات امام خمینی «رحمةالله‌علیه» در مورد پوشش نامناسب برخی از بانوان در ادارات و مجامع عمومی، بعضی از زنان در اعتراض به این فرمایشات در برخی از نقاط تهران راه‌پیمایی‌های اعتراضی برگزار کردند، تا آن‌جا که این اعتراضات ادامه یافت و روز شنبه 19 اسفند تجمعی از زنان معترض در مقابل دادگستری تهران تشكیل شد، اما این بار، موافقان فرمان امام كه طی روزهای گذشته به‎طور پراكنده علیه معترضان شعار می‌دادند، حضور پررنگ‎تری داشتند؛ به‎طوری كه نیروهای كمیته‌های انقلاب دستور داشتند از زنان معترض در مقابل مردم خشمگینی كه خواستار رعایت حجاب در جامعه بودند، مراقبت كنند. دفتر امام خمینی هم اطلاعیه‌ای صادر كرد كه با مزاحمین بانوان به شدّت برخورد خواهد شد.

اما در این میان آیت‌الله طالقانی در مصاحبه‌ای چنین فرمودند: 


ادامه مطلب


طبقه بندی: عفاف و حجاب، 
برچسب ها: آیت الله طالقانی، حجاب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : شنبه 9 شهریور 1392 توسط : شهید ولایت

مسئله بی حجابی یکی از دغدغه های بزرگ مرد و زن مومن در کشور ماست و همه از این روال سیر نزولی رعایت حجاب و عفاف در جامعه ناراحت و نگران هستند اما چنانچه  همه می دانیم این ناراحتی مرحله اول و پایین برخورد با منکرات و ناهنجاری های دینی است، و بدانیم  باید وارد مرحله عملی شویم و به تنفر قلبی خشک و خالی بسنده نکنیم! مقصود بنده از مرحله عملی زدن و گرفتن و حبس کردن نیست! مرحله عملی یعنی برخورد عالمانه و تخصصی به مسئله بی حجابی و پیدا کردن راهکارهایی برای آن، یافتن علت های فردی و اجتماعی بی حجابی  یا عوامل روانشناختی و اجتماعی بوجود آورنده این ضایعه اجتماعی در کشور خوب و مقدس ما.

حجاب

عواملی که به نظر بنده باعث پیدایش بی حجابی در کشور ما شده است به شرح ذیل می باشد:

1: استفاده نامطلوب از ماهواره و مخاطب شدن عده زیادی از مردم ما : در استفتائات بسیاری از مراجع آمده است که استفاده از ماهواره به خاطر مفاسدی که دارد جایز نمی باشد اما متاسفانه شاهد هستیم که حتی زیادی از اشخاصی که اهل نماز و مسجد هستند به  بهانه هایی واهی در خانه های خود از ماهواره استفاده می کنند و ببنندگان دائمی سریال هایی هستند که نه تنها خبری از پوشش و حجاب اسلامی در آنها نیست هیچ، اشاعه مفاسد اخلاقی را نیز می کنند! چگونه فرزندی که در این خانه با این صحنه ها مانوس است فردا ذره ای محبت به پوشش و حجاب داشته باشد؟! جا دارد که در خور حال این اشخاص که هم می خواهند خدا را داشته باشند و هم جعبه جادو  شیطان را در منزل داشته باشند این آیه شریفه را بگوییم « أَفَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْکِتَابِ وَتَکْفُرُونَ بِبَعْضٍ»[1] البته خطاب با اشخاصی است که اهل سوء استفاده از این وسیله هستند و با دین خودشان صداقت ندارند.

2: جذب دانشجوان غیر بومی در شهر های سنتی:


ادامه مطلب


برچسب ها: عوامل، حجاب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : شنبه 9 شهریور 1392 توسط : شهید ولایت
غرب که ادعای حقوق بشر دارد و خود را مدعی حقوق بشر می داند در یک اتفاق دم خروس این ادعا به بیرون زد ! در ملا عام یک دختر فلسطینی را دوره کردند و می خواستند حجاب از سر او بردارند ولی او مقاومت کرده و از این اقدام جلوگیری نمود.
azadi

روزنامه معاریو به نقل از شاهدان عینی فاش کرد: یکی از زنان اسرائیلی بدون هیچ دلیل و توجیهی، به این دختر فلسطینی حمله ور شد و با مشت به سر او کوبید و مشاجره با دختر را آغاز کرد، تا بقیه زنان تندرو اسرائیلی به او ملحق شوند و به طور دسته جمعی به ضرب و شتم دختر فلسطینی بپردازند.

به گفته شاهدان عینی، زنان اسرائیلی سعی کردند حجاب دختر فلسطینی را از سرش بردارند، اما او در برابر آنها مقاومت کرد تا این که همۀ آنها به سمت او حمله ور شده و حجاب از سرش برگرفتند.

خانم «دوریت» از فعالان صلح اسرائیلی که توانست از این واقعه عکس هایی مستند بگیرد، تاکید کرد که شاهدان این حادثه، هیچ اقدامی برای جلوگیری از این تعدی زنان اسرائیلی انجام ندادند.

در پی انتشار عکس های این رسوایی، پلیس رژیم صهیونیستی به منظور سرپوش نهادن بر این جنایت، از تشکیل پرونده رسیدگی و تحقیق در این باره خبر داد.

طبقه بندی: عفاف و حجاب، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : شنبه 9 شهریور 1392 توسط : شهید ولایت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic