خورشید ما

انحراف بزرگ در بازی‌های اسلامی

یکی از عرصه‌های بروز قابلیت‌های ورزشی، میادین بین‌المللی است که به دلیل مغایرت الگوهای رایج با مذهب و اعتقادات مسلمانان خصوصاً زنان مسلمان جهان، حضور این دسته از زنان مسلمان در مسابقات بین‌المللی و بعضآ ملی بسیار کم رنگ بوده است، فلذا بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی با اهداف بروز دادن توانایی مسلمانان و شکوفائی استعدادهای ورزشی کشورهای اسلامی تشکیل شده است.
در این بازی‌ها تمامی افراد مرد و زن مسلمان و غیر مسلمان کشورهای اسلامی عضو در سازمان کنفرانس اسلامی حق حضور دارند.
انتظار می‌رفت برگزاری مسابقات ورزشی بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی بنا بر اسم اسلامی بودن با هدف حفظ و حراست از اصول و موازین اسلامی، تقویت همبستگی در میان مسلمانان و تعالی هویت اسلامی زنان و مردان در میادین ورزشی، تحکیم مبانی، عدم تبعیض نژادی و طبقاتی بر طبق موازین اسلامی، ارتقاء فرهنگ ورزشی را در برنامه کاری خود قرار دهد.
با کمال تأسف در دوره اخیر این مسابقات که در کشور اندونزی برگزار شد، بانوان کاتاروی کشورمان که در مرحله نیمه نهایی مسابقات کاتای تیمی، مصر را شکست داده بودند اما پس از گذشت 30 دقیقه رأی این پیکار برگشته و تیم ملی ایران بازنده اعلام شد و علت این تصمیم، اعتراض مصری‌ها بر این بود که چرا ورزشکاران ایرانی بین کلاه و یقه خود از پارچه استفاده کرده بودند.
به این ترتیب تیم ایران به دلیل رعایت حجاب، در بازی‌های اسلامی از کسب مدال طلا بازماند.
ضمناً بنا بر اخبار رسیده از خبرگزاری‌ها، برخی دوندگان زن این رقابت‌ها از جمله ورزشکاران ترکیه حتی با وجود اینکه نام این بازی‌ها، مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی است بدون رعایت حجاب و مانند سایر دوندگان زن جهان در این رقابت‌ها حضور داشتند.
بهتر بود مسؤلین این مسابقات که نام اسلامی را در عنوان این مسابقات گمارده‌اند، لاأقل رعایت ظواهر و شئونات اسلامی را جزو قوانین این مسابقات قرار می‌دادند.

طبقه بندی: اعتقادات،  احکام شرعی،  سبک زندگی، 
برچسب ها: ورزشکاران، مسلمان، زنان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : جمعه 5 مهر 1392 توسط : شهید ولایت
شهید بهزاد بهرامی

امثال «بهزاد» کم نبودند. همان‌ها که با پیروزی انقلاب، انگار که هویت گمشده‌ی خود را بازیافتند و با فرمان تشکیل ارتش بیست میلیونی، سر تا پا اشتیاق و شور شدند. 17 ساله‌بودنِ «بهزاد بهرامی» سبب شده بود که به او اجازه‌ی حضور در جبهه ندهند؛ به همین دلیل او برای خدمت به اسلام، به عضویت بسیج مسجد صاحب الزمان (عجل الله فرجه) در منطقه‌ی تهرانپارس درآمد. صبح روز دوم مرداد 1360 که یکی از روزهای ماه رمضان هم بود با دومین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری، مصادف شده بود. «بهزاد» برای تامین امنیت محله، به نگهبانی در مقابل مسجد صاحب الزمان (عجل الله فرجه) مشغول بود که اتومبیل گالانت سفید رنگی با سه سرنشین که لباس پاسداری بر تن کرده بودند در مقابل مسجد، متوقف می‌شود و بعد یکی از سرنشینان آن با اشاره از وی می‌خواهد که جلو بیاید، او هم به اعتبار این که سرنشینان اتومبیل، پاسدار هستند با آرامش خیال به جلو می رود که در این هنگام منافقین گرگ صفت و مجاهدین لشکر شیطان، بدون این که زحمت بیرون آمدن از اتومبیل را به خود بدهند، با مسلسل های خود «بهزاد» را به رگبار گلوله می بندند و به سرعت از منطقه می گریزند.

پزشکی قانونی پس از معاینه جسد، اصابت ۷ گلوله را بر پیکر غرقه به خون این شهید، گزارش می دهد:
«در معاینه علائم زیر مشخص است: ۱) چهار عدد سوراخ با حاشیه سوخته و حلقه سائیدگی در ناحیه قفسه سینه که قطر یکی حدود یک سانتیمتر و یکی حدود ۴ میلیمتر و دو عدد دیگر حدود ۵ میلیمتر می باشد و سوراخ ورود گلوله است . ۲) دو عدد سوراخ ورودی گلوله به روی مچ دست راست و یک عدد سوراخ ورودی بر روی بازوی راست که از آن یک تکه فلز خارج گردیده و ضمیمه پرونده شد. ۳) سوراخ خروجی نامنظم در ناحیه پشت قفسه سینه. با توجه به ضایعات فوق، علت مرگ اصابت گلوله و عوارض آن می باشد.»[1] غم این مصیبت، بسیار زیاد است ولی ای کاش، به همین مورد، ختم می شد. اما افسوس و صد افسوس که بالغ بر هفده هزار نفر از هموطنان بی گناه ما به دست پلید گروهک منافقین، ترور شدند. [2]

به راستی، «بهزاد‌بهرامی»ها چه جرمی مرتکب شده بودند که باید در سن 17 سالگی و با دهان روزه، آماج گلوله‌های کینه‌توزانه‌ی گروهکی سنگدل و خبیث، قرار بگیرند؟[3] اینجاست که به عمق درایت بنیانگذار عظیم الشان جمهوری اسلامی، پی می‌بریم. آن مراد سفر کرده در بخشی از فرمان خود در سال 67 فرمودند: «رحم بر محاربین ساده‌اندیشی است، قاطعیت اسلام در برابر دشمنان خدا از اصول تردیدناپذیر نظام‌اسلامی است، امیدوارم با خشم و کینه‌ی انقلابی خود نسبت به دشمنان اسلام رضایت خداوند متعال را جلب نمایید، آقایانی که تشخیص موضوع به عهده‌ی آنان است وسوسه و شک و تردید نکنند و سعی کنند اشداء علی الکفار باشند. تردید در مسائل قضایی اسلام انقلابی، نادیده گرفتن خون پاک و مطهر شهدا می‌باشد.»[4]

 

پاورقی:

1- سایت بنیاد هابیلیان

2- http://www.habilian.com/persian/List_list.asp

3- مزار شهید: بهشت زهرا، قطعه ۲۴، ردیف ۸۷، شماره ۱۲

4- حکم امام در مورد اعدام عناصر منافقین در سال ۶۷


طبقه بندی: اعتقادات،  سیاست، 
برچسب ها: شهید، بهزاد بهرامی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 4 مهر 1392 توسط : شهید ولایت
مادر 4 شهید
طبقه بندی: جهاد و شهادت،  سبک زندگی، 
برچسب ها: مادران شهدا،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
به اشتراک گذاری:

نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 1 مهر 1392 توسط : شهید ولایت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic